مدیرعامل شرکت شمال قلعه: ” یلدا شبی است که در آن دقیقه‌ای اضافی خاطراتی ماندنی و دلنشین می‌سازد
شبی که سرمای زمستان در برابر گرمای باهم بودن سر خم می‌کند

یلدا بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد؛ برای شما بهترین‌ها را آرزومندیم. ”

شب یلدا، طولانی‌ترین شب سال، چله‌ی نشینی نیاکان ما از عمق تاریخ تا به امروز، همچون نگینی دریایی بر تن فرهنگ و آیین ایرانی می‌درخشد. این شب، بیانگر پایانی بر کوتاه‌ترین روز و آغازی دوباره برای روزهای طولانی‌تر و پس‌روی تاریکی در برابر نور است.

در این شب، خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و لحظه‌هایی پایان‌ناپذیر را ترسیم می‌کنند. میوه‌های رنگارنگ به ویژه هندوانه، انار، و خشکبار با طعم‌هایی از شیرینی و مقویت، سفره‌ی یلدایی را آراسته می‌کنند. هندوانه، با این باور که تمثیلی از خورشید است، می‎‌بایست تلخی‌های زمستان را در خود پنهان کند و شیرینی بهار را با خود به ارمغان آورد.

اما یلدا تنها به خوردن و آشامیدن محدود نمی‌شود؛ دل‌ها به یکدیگر نزدیک‌تر شده، دورهمی‌ها فرصتی می‌شود برای بازگویی داستان‌ها و تجربیات. بزرگ‌ترها قصه‌های کهن را زنده می‌کنند و کودکان شادی و خنده را در فضا می‌پراکنند. شاعرانه‌ترین بخش شب یلدا مراسم فال حافظ است که در آن، با احترام به دیوان حافظ، تک‌تک حاضران به طور نمادین از شاعر غزلسرای ایرانی طلب فال و دستور می‌کنند.

یلدا، همچنین، بهانه‌ای است برای بخشش و مهرورزی. افراد با دید و بازدیدهای خانوادگی، هدیه دادن و گرفتن، پل‌های میان دل‌ها را محکم‌تر ساخته و ارتباطات انسانی را پررنگ‌تر می‌کنند.

در این شب بلند، هرچه ساعت‌ها از عمرش می‌گذرد، صمیمیت و نزدیکی در خوردن، گفتگو، خنده و شادی، گویی با هر دقیقه، تار و پود فرهنگ ایرانی را محکم‌تر می‌بافد. یلدا، فرصتی است تا با بازیافتن سنت‌های دیرینه خود و ارج نهادن به آن‌ها، لحظه‌هایی از همدلی و همزبانی را جشن بگیریم و برای روزهای دراز و آینده‌ای روشن‌تر قدم برداریم.

استعلام قیمت